Економія на фундаменті — чи варто?

 

Під час будівництва котеджу, особливо, якщо в основному він проводиться за допомогою власних сил, постає питання про те, на чому можна заощадити. Природно, розглядаються всі можливості, починаючи з самого першого етапу будівництва — з фундаменту. Чи варто економити на такій важливій несучої конструкції, ми постараємося пояснити в цій статті.

Фундамент, будучи основною несучою конструкцією, вимагає правильного підходу до його виготовлення. Як бачите, це зовсім непростий процес, який вимагає і чималих вкладень і відповідних навичок. У разі, якщо буде порушена технологія, фундамент почне руйнуватися, що само по собі є дуже великою неприємністю.

Отже, давайте зруйнуємо основні міфи, які найбільш відомі.

Міф 1. Використання металевих предметів замість арматури.

Вважається, що замість арматури можна використовувати різні металеві предмети, наприклад куточки, сталеві труби, які необхідно зварити між собою. Насправді, якщо у вас є можливість дістати ці предмети безкоштовно, то ви дійсно заощадите. Однак варто розуміти, що арматура і її кількість розраховується залежно від того, яке навантаження вона повинна витримувати. Оскільки різні залізні предмети будуть розподілені по конструкції хаотично, то і навантаження, які буде тримати фундамент, будуть розподілені нерівномірно. Це призведе до передчасного руйнування фундаменту.

Міф 2. Щебінь можна замінити будь-якими камінням або навіть будівельним сміттям.

Насправді це теж абсолютно не так. У деяких випадках допускається використання колотої цегли, але і це, швидше, виняток із правил. Це пов’язано з тим, що щебінь володіє хорошими зчіпними якостями з цементним розчином, а різне будівельне сміття швидко вбирає вологу, викликаючи передчасне висихання розчину. Також розчин, зроблений не за правилами володіє гіршою «вкладальністю», тобто ускладнює роботу.

Міф 3. Цемент можна замінити на цемент дешевшою марки.

Ні в якому разі не женіться в цьому питанні за дешевизною. Вибирати необхідно саме ту марку цементу, яка рекомендована. Якщо ви вибираєте марку нижче рекомендованої, варто враховувати, що міцність на стиск фундаменту буде нижче, а отже, також може привести до передчасного руйнування конструкції.

Де ж заощадити на фундаменті?

  • Робоча сила. Правильно, дешева робоча сила — це ваші власні руки, або дешеві, некваліфіковані працівники. У разі, якщо ви берете всю відповідальність на себе, то ви можете скористатися їх послугами. Справа в тому, що якщо ви знаєте пропорції, маєте досвід в заливці фундаменту, то кілька людей, готових виконувати важку фізичну роботу, ви знайдете без проблем.
  • Економія на опалубці. Ви можете використовувати невелику кількість опалубки, переставляючи її секціями. В такому випадку у вас виходить не монолітна конструкція, проте, швидше за все, досить міцна, щоб витримати розраховані вами навантаження. Крім цього, ви можете використовувати більш дешеві дошки, наприклад, нестругані, а з внутрішньої сторони прикріпити фанеру, яка буде створювати ідеально рівну площину.

З будь-якому випадку, якщо ви вирішили на чомусь економити, в першу чергу подумайте над тим, до чого може ця економія привести. Як говорить відома приказка «Скупий платить двічі».

Ремонт квартир під ключ у Львові — https://remontuem.lviv.ua