Венеціанська штукатурка: склад, нанесення, переваги

Венеціанська штукатурка для внутрішньої обробки стін — це дуже популярний сьогодні оздоблювальний матеріал, до складу якого входить дрібний пил з граніту, мармуру, онікса і інших порід. Таку суміш для обробки внутрішніх стін при ремонті використовували ще в Древньому Римі. Відрізняється дуже ефектним зовнішнім виглядом, з плавними переходами різних відтінків одного кольору.

Про склад венеціанської штукатурки

Крім кам’яного пилу, до складу суміші також входять:

  • в’яжуча речовина. Його роль найчастіше грає гашене вапно, але є суміші і з акрилатами;
  • пігмент. В даний час використовуються синтетичні барвники, в давнину ж в суміші додавали різноманітні природні пігменти.

Перед використанням всі компоненти змішують. Завдання — добитися того, щоб готова суміш мала консистенцію густої сметани. Після цього можна приступати до нанесення штукатурки на попередньо підготовлену поверхню.

особливості нанесення

Якщо ви хочете внести в інтер’єр свого будинку нотки оригінальності, то вам напевно сподобається венеціанська штукатурка стін. Своїми руками нанести її цілком можливо, але для цього потрібно знати і дотримуватися основних принципів виконання обробки.

Робота складається з кількох етапів:

  • підготовка поверхні. Її потрібно якомога краще вирівняти, затерти дрібні западинки і тріщинки;
  • обробка стіни ґрунтовкою, нанесення базового шару з штукатурки нейтрального кольору. У деяких випадках слід наклеїти на стіну армуючої сітки;
  • приготування розчину і його нанесення. Робити це потрібно хаотичними мазками, домагаючись гри відтінків кольору. Суміш наноситься декількома тонкими шарами, кожен шар вирівнюється. Чим більше шарів нанести на стіну, тим ефектніше буде виглядати венеціанська штукатурка. Як наносити на стіну суміш так, щоб результат вас задовольнив? Для цього вам варто спочатку потренуватися працювати з сумішшю на шматку гіпсокартону, щоб відточити техніку хаотичних мазків.

Про тделка стін венеціанською штукатуркою своїми руками — це копітка робота, що вимагає чимало часу. Але багато господарів, бажаючи заощадити на послугах фахівців, виконують її самостійно. Зайнятій людині краще довірити обробку стін хорошого майстра.

Кілька слів про переваги венеціанської штукатурки

Це довговічний обробний матеріал, тому після нанесення штукатурки ви зможете забути про ремонт стін на довгі роки. Виглядає венеціанська штукатурка дуже красиво, і багато хто вважає, що за своїми естетичними властивостями вона значно перевершує шпалери, фарбу, плитку і т. д. До того ж існує безліч варіантів її кольору, тому можна підібрати відповідні суміші для різних інтер’єрів.

Тепер ви знаєте, що таке венеціанська штукатурка для стін і які особливості її нанесення. Вибравши цей оздоблювальний матеріал для свого будинку, ви зможете змінити його інтер’єр до невпізнання.